Op het Alberdingk Thijm College vinden we het belangrijk dat iedere leerling zichzelf kan zijn. Iedereen komt met een andere achtergrond en andere verhalen naar school en daar creëren we ruimte voor. Om ervoor te zorgen dat iedere leerling zich prettig voelt in de klas richten we ons op pestmediation, maar vooral ook op pestpreventie. Dit gebeurt onder andere tijdens de mentorlessen en gedurende groepsvormende activiteiten.
Pestpreventie en mediation
Pestmediator
Juist doordat iedere leerling met een eigen persoonlijkheid, ervaringen en overtuigingen naar school komt, kan het soms botsen tussen verschillende leerlingen. Als er een onveilige situatie in een klas of op school is, zal de mentor dit in de eerste instantie bespreekbaar maken. Mocht dat niet voldoende zijn, dan kan de afdelingsmanager ervoor kiezen om leerlingen door te verwijzen naar de pestmediator, Lotte van de Poll. De pestmediator gaat, zonder een kant te kiezen, het gesprek aan met de verschillende partijen. Het doel van de gesprekken is altijd om de onderliggende problematiek bloot te leggen. Samen met de leerlingen wordt er vervolgens gezocht naar een passende oplossing. De pestmediator maakt vervolgens een inschatting of het passend is om het omgangsprotocol te starten. Waar nodig begeleidt de pestmediator leerlingen in een vervolgtraject, welke er altijd op gericht is om voor iedere leerling een fijne sfeer en een goede schoolervaring te creëren.
Soms wordt de pestmediator ingeschakeld voor niet-pestgerelateerde problemen, zoals bijvoorbeeld voor de begeleiding van leerlingen op sociaal gebied.
Contact
De pestmediator Lotte van de Poll is telefonisch te bereiken op 035-6729900 (ATC) en per e-mail:
l.vandepoll@atscholen.nl
Zij is op woensdag, donderdag en vrijdag op school aanwezig.
